Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna / Oferty pracy /

Oferty pracy w krajach UE i EOG - EURES

Wyszukiwarka ofert pracy w krajach UE i EOG

Jeśli szukasz pracy w krajach Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego,skorzystaj z EURES!

EURES (Europejskie Służby Zatrudnienia) to sieć współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy, której celem jest ułatwianie mobilności w Unii Europejskiej. Poprzez EURES możesz znaleźć pracę
w państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (kraje Unii Europejskiej oraz Norwegia, Islandia i Liechtenstein), a także
w Szwajcarii.

Głównym zadaniem EURES jest informowanie, doradztwo oraz pomoc obywatelom Unii Europejskiej zainteresowanym podjęciem pracy w innym kraju a także współpraca z pracodawcami, którzy chcą zatrudnić pracownika
z zagranicy.

EURES działa w oparciu o dwa filary: prowadzony we wszystkich językach unijnych Europejski Portal Mobilności Zawodowej - www.eures.europa.eu (hiperłącze) oraz sieć prawie 800 doradców, którzy:

§         prowadzą międzynarodowe pośrednictwo pracy,

§         informują osoby zainteresowane pracą w innym kraju UE/ EOG
o warunkach życia i pracy oraz sytuacji na europejskim rynku pracy,

§         doradzająi pomagają w znalezieniu ofert pracy zgodnych
z kwalifikacjami i doświadczeniem,

§         pomagają pracodawcom w znalezieniu pracowników o poszukiwanych umiejętnościach,

§         realizują międzynarodowe projekty rekrutacyjne.

Z usług sieci EURES można w Polsce korzystać od 1 maja 2004 r.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sieci EURES skontaktuj się z doradcami EURES w Wojewódzkim Urzędzie Pracy lub z pośrednikami pracy wykonującymi zadania EURES w najbliższym powiatowym urzędzie pracy.

 

Na portalu EURES www.eures.europa.eu (hiperłącze) znajdziesz przede wszystkim bazę ofert pracy dostarczanych przez publiczne służby zatrudnienia poszczególnych państw UE/EOG. Oferty są publikowane zazwyczaj w języku narodowym pracodawcy, a znaczek flagi UE widniejący na ofercie jest sygnałem, że pracodawca jest zainteresowany zatrudnieniem cudzoziemca (pracownika z innego kraju UE/EOG). Funkcja „Mój EURES” na Europejskim Portalu Mobilności Zawodowej umożliwi Ci bezpłatne zamieszczenie swojego CV w bazie osób poszukujących pracy za granicą.

 

Oferty pracy tych zagranicznych pracodawców, którzy są szczególnie zainteresowani zatrudnieniem pracowników z Polski są dodatkowo zamieszczane (w języku polskim) na stronie EURES Polska www.eures.praca.gov.pl (hiperłącze) W każdej ofercie znajdziesz informacje na temat wymagań wobec kandydatów, warunków zatrudnienia proponowanych przez pracodawcę oraz dane przedstawiciela pracodawcy lub doradcy EURES do którego należy wysłać dokumenty aplikacyjne
w wymaganym języku.

Wyszukiwarka ofert umożliwiająca zamieszczanie (w formacie PDF) ofert 

w krajach UE/EOG przyjętych do realizacji przez WUP Katowice lub do realizacji których WUP Katowice przyłączył się zawierająca następujące kryteria:

 • identyfikator oferty,
 • nazwa stanowiska,
 • nazwa kraju,
 • branża (możliwość „przypisania” oferty do więcej niż 1 branż + kategoria inne),
 • wymagany język obcy,
 • czas trwania umowy (określony, nieokreślony, praca sezonowa, wszystkie – możliwość przypisania oferty do więcej niż 1 kategorii np. określony i praca sezonowa).


Następnie należy zamieścić wykaz ofert pracy opisywanych przez następujące informacje:

 • nazwa stanowiska, 
 • kraj, 
 • liczba miejsc pracy, 
 • wymagany język obcy,
 • czas trwania umowy (jw.), 
 • termin ważności.

oraz hiperłącza „Więcej lub szczegóły” umożliwiające wywołanie podstron zawierających szczegółowe wymagania zawarte w ofertach pracy w formie pliku tekstowego np. pdf (zgodnie z § 29 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r., z późn. zm. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy)

Pod wyszukiwarką lub obok hiperłącza „więcej lub szczegóły” powinna być możliwość zamieszczania (w razie potrzeby) min. 3 plików tekstowych (formaty PDF, Word, odt). Pracodawcy czasem proszą o upowszechnienie własnych formularzy zgłoszeniowych lub innych informacji np. o uznaniu kwalifikacji w danym zawodzie. Wówczas najlepiej gdy te druki znajdują się pod ofertą.

Zamieszczenie w części, wyszukiwarka ofert krajach UE i EOG:

 • możliwości subskrypcji najnowszych zagranicznych ofert pracy,
 • licznik unikatowych wejść na stronę,
 • licznik unikatowych wejść na każdą z zagranicznych ofert pracy z możliwością graficznej prezentacji wyników za okres od – do .