Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Outplacement – koło ratunkowe w niepewnej sytuacji na rynku pracy

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na konferencję „Outplacement = satysfakcjonująca kontynuacja kariery zawodowej”, która odbędzie się 18 grudnia na Wydziale Teologicznym UŚ (ul. Jordana 18), podczas której dowiemy się m.in. na co może liczyć pracownik w obliczu zwolnień grupowych oraz jak wygląda wsparcie instytucjonalne osób pozostających bez zatrudnienia. 

Cel przedsięwzięcia nawiązuje bezpośrednio do obecnej sytuacji panującej zarówno w naszym regionie, jak i w całym kraju, mającej swoje odzwierciedlenie między innymi w coraz liczniejszych zgłoszeniach zakładów pracy planów zwolnień grupowych. Ideą konferencji jest przedstawienie dostępnych rozwiązań, z których mogą korzystać zarówno pracodawcy, jak i zwalniani pracownicy – powszechnie określanych, jako działania outplacementowe. Swoje propozycje w tym temacie przedstawią reprezentanci publicznych służb zatrudnienia oraz inne instytucje działające na regionalnym rynku pracy, zarówno publiczne, jak i prywatne. W programie znalazły się wystąpienia przedstawicieli Wydziału Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności, Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach oraz instytucji realizujących programy outplacementowe – PUP w Będzinie, L.Grant HR consulting.  Całość zakończy panel dyskusyjny.
Szczegółowy program można zobaczyć tutaj. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Oprac. P.Cius