Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Polska Rama Kwalifikacji – zaproszenie na konferencję i seminarium regionalne

Jak powstaje, co oznacza dla polskiego rynku pracy, co zyskamy teraz i w przyszłości – oto gorące tematy, które pojawią się podczas konferencji „Krajowe ramy kwalifikacji – zmiana dla edukacji i rynku pracy” oraz na seminarium regionalnym dla doradców zawodowych w hotelu Qubus.

Konferencja (26.11, g. 10) adresowana jest do przedstawicieli urzędów pracy, uczelni wyższych, instytucji edukacyjnych, szkoleniowych i rynku pracy, którzy będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie zmiany zajdą w systemie edukacji i na rynku pracy po wprowadzeniu Polskiej Ramy Kwalifikacji, co zyskają pracownicy i pracodawcy dzięki nowym rozwiązaniom oraz jak przygotowani zostaną w przyszłości absolwenci do zdobywania zatrudnienia.
Instytut Badań Edukacyjnych, który realizuje projekt „Opracowanie założeń merytorycznych i instytucjonalnych wdrażania KRK oraz Krajowego Rejestru Kwalifikacji dla uczenia się przez całe życie”, spotyka się również z doradcami zawodowymi, którzy będą w przyszłości kluczowym ogniwem we wprowadzaniu założeń ramy. Dzień po konferencji ruszają dwa seminaria regionalne dedykowane tej grupie. 27-28.11 oraz 29-30.11 (g. 10.00) w hotelu Qubus Katowice uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawowe założenia Europejskiej Ramy Kwalifikacji oraz efekty prac nad polską wersją. Praktyczne zajęcia w grupach skupią się na roli doradcy zawodowego we wprowadzaniu Polskiej Ramy Kwalifikacji oraz nowych narzędziach, jakie pojawią się w pracy doradców. Dwudniowe szkolenie podsumuje prezentacja dotycząca walidacji osiągnięć oraz aktualności na temat ram kwalifikacji zarówno w Europie jak i w naszym kraju. Podczas spotkania nie zabraknie również miejsca na dyskusję.

Udział w seminarium jest bezpłatny.Szczegółowy program można znaleźć tutaj. Więcej informacji na temat Polskiej Ramy Kwalifikacji dostępnych jest na stronie IBE http://www.ibe.edu.pl/pl/.

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do do 22.11 za pośrednictwem formularza rejestracyjnego, dostępnego na stronie www.kwalifikacje.edu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Kontakt w sprawach organizacyjnych: Katarzyna.Czajkowska@profile.com.pl, tel. (22) 828 87 27.
Osoby chętne do udziału w seminarium proszone są o bezpośrednie zgłoszenie drogą mailową na adres: a.wojciechowska@ibe.edu.pl

 

Oprac. P.Cius