Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna / Urząd /

Aktualności

Eurosukcesy podczas VI edycji Targów Funduszy Europejskich 5-9.11.2012

Jak zmieniło się województwo dzięki środkom unijnym oraz co zawdzięczamy funduszom, możemy się przekonać podczas kolejnej edycji imprezy, która tym razem poświęcona jest tematyce polityki miejskiej i partnerstwa.

Oficjalne otwarcie, któremu przewodniczyć będzie Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz odbędzie się 5 listopada w Teatrze Śląskim (Katowice, Rynek 10). Spotkanie z gośćmi oraz prezentacja projektu adaptacyjnego nastąpi o g. 9.30 w Malarni, następnie uroczystość przeniesie się do głównego budynku Teatru Śląskiego. Tutaj będą się toczyć rozmowy na temat rozwoju miast w kontekście przyszłej perspektywy finansowej (2014-2020) z udziałem Marszałka, przedstawiciela Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Jana Olbrychta Europosła i Członka Komisji ds. Rozwoju Regionalnego oraz zaproszonych ekspertów.
Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenia będą się koncentrować na prezentacji projektów juz zrealizowanych, dlatego konferencje w subregionach odbędą się w miejscach, które powstały lub zostały odnowione przy wsparciu pochodzącym z unijnych środków (hale sportowe w Częstochowie, Bielsku-Białej, Rybniku, Biblioteka Akademicka UŚ). Tematem, który zostanie poruszony podczas spotkań będzie partnerstwo i efekty projektów, realizowanych w partnerstwie, stąd również w programie konferencja poświęcona Europejskiej Współpracy Terytorialnej w województwie śląskim. Nie zabraknie również atrakcji dla młodzieży – można liczyć na konkursy oraz Eurodyktando dla ortograficznych asów.
 
Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie Targów.

Oprac. P.Cius