Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności
ul. Kościuszki 30; 40-048 Katowice
tel. 32 757 33 60
fax. 32 757 33 62
e-mail: wup@wup-katowice.pl

Wojewódzki Urząd Pracy
w Katowicach

Strona główna /

Aktualności

Praca blisko Ciebie

Na uczestników IX edycji Europejskich Targów Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Katowicach, Częstochowie i Bielsku-Białej czekało ponad 4,2 tys. wolnych miejsca pracy.

 - Każdego roku organizując targi, stawiamy pracę na pierwszym miejscu. Mam nadzieję, że oferty jakie przedstawią wystawcy, tak różnorodne w tym roku, trafią w państwa oczekiwania – powiedział podczas otwarcia Mieczysław Płaneta, Dyrektor WUP w Katowicach.

Targi Pracy

Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz podkreślał dokonując uroczystego otwarcia, że taka ilość wolnych miejsc pracy, dają satysfakcję i nadzieję, że dla tak licznej grupy osób odwiedzających targi będą one szansą na znalezienie zatrudnienia i nowy start w karierze zawodowej.  Podczas otwarcia byli obecni również Wicewojewoda Śląski Piotr Spyra oraz przedstawicielka Sejmiku Województwa Śląskiego Agnieszka Kostempska.

Wśród 140 wystawców mogliśmy znaleźć przedstawicieli przemysłu, którzy oferowali pracę dla spawaczy, elektryków, stolarzy, mechaników oraz fachowców z zawodowym wykształceniem, jednak na miejsce pracy mogli liczyć także specjaliści z wyższym wykształceniem -  inżynierowie, programiści, analitycy finansowi, kadra kierownicza. Osoby planujące pracę za granicą miały szansę zapoznać się z ofertami z Niemiec, Czech i Norwegii, z której do Katowic przyjechało aż 3 przedstawicieli.  Ponad 1300 miejsc pracy w zawodzie spawacza, montera, informatyka, obsługi hotelowej cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Co przyciąga do Polski zagranicznych pracodawców?

- Polscy fachowcy są przede wszystkim dobrze wykształceni, bardzo cenią sobie pracę, przekonaliśmy się również o ich solidności i dokładności w wykonywaniu zadań. Dlatego przyjechaliśmy rekrutować właśnie tutaj – odpowiada na pytanie Małgorzata Kuczkowska, z norweskiej firmy Fosdalen, poszukującej na targach m.in. spawaczy i mechaników.

Spotkania z pracodawcami to nie jedyna atrakcja dziewiątej edycji targów – na chętnych czekały warsztaty z doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości oraz pracy i życia za granicą, które poprowadzili przedstawiciele EURES z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Nowością w tym roku były warsztaty dla przedsiębiorców, zainteresowanych zatrudnieniem osób niepełnosprawnych, które poprowadziła Anna Wandzel, Dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON. 

Warto podkreślić, że wysoka frekwencja podczas tegorocznej edycji świadczy o zaufaniu i dużym zainteresowaniu mieszkańców regionu, którzy poszukują swojej szansy na rynku pracy.

IX edycja targów odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza, Wojewody Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka oraz Ambasadora Republiki Czeskiej Jana Sechtera.

Patroni medialni: Dziennik Zachodni, Radio Katowice, TVP Katowice, naszemiasto.pl

 

P.Cius